سامانه شهدای دیار سربداران تعداد شهدای دیار سربداران 1995 نفر

شهید رضا کلاته مزینانی

شناسه شهید : 402630

نـام پـــدر : علی اصغر

تاریـخ تولد : 1344/11/28

اصالت : داورزن - روستای کلاته مزینان

سن : 21 سال

شغل : کشاورز

مذهب : شیعه

تاهل : مجرد

تحصیلات : ابتدایی

وضعیت در سازمان : بسیجی

مسئولیت : رزمنده

تاریخ شــهادت : 1365/11/5

مــحل شـهادت : شلمچه

عملیات منجر به شهادت : کربلای5

محل تدفین : داورزن - روستای کلاته مزینان - گلزار مطهر شهدا تمام خانواده ساکن تهران می باشند

پرینت مشخصات شهید

شهید رضا کلاته مزینانی فرزند علی اصغر درسال1345 درروستای کلاته مزینان درشهرستان داورزن سبزوار متولد شد. تحصیلات ابتدایی را با موفقیت در زادگاهش به پایان رساند و پس از آن به کار مشغول شد . اوجوانی مهربان وخوش اخلاق بود و به والدین خود احترام می گذاشت ودر کارهای منزل کمک می کرد.درانتخاب دوست خوب دقت داشت وازدروغ گفتن و غیبت کردن پرهیز می کرد و بسیار آرام ومتین ودرستکار بود. اهل نماز وروزه بود.درنمازهای جمعه و جماعت شرکت میکرد و به خواندن قرآن علاقه داشت ودر جلسات قرائت قرآن ودعای کمیل وتوسل حضور داشت ، عاشق ائمه اطهار (ع) بود ودرمجالس سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع)درماه محرم شرکت می کرد.
بعداز پیروزی انقلاب اسلامی وباشروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به عضویت پایگاه بسیج درآمددرتظاهرات وراهپیمایی ها درتهران شرکت می کرد. به حضرت امام علاقه خاصی داشت ومدافع ارزشهای انقلاب بود. درسال1365داوطلبانه واز طریق بسیج عازم جبهه های حق علیه باطل شد و درمناطق عملیاتی به خدمت مشغول شد. ایشان سرانجام درتاریخ 65/11/5 در منطقه شلمچه و در جریان عملیات کربلای 5 به فیض عظمای شهادت نائل گشت . پیکر پاک و مطهرش را بعد از تشییع باشکوهی در زادگاهش به خاک سپرده شد.

اطلاعات مندرج برگرفته از اسناد و مدارک موجود در پرونده شهدا می باشد. لذا در صورت مغایرت و یا جهت تکمیل تر شدن اطلاعات آن، چنانچه عکس، نوشته، خاطره، اسناد تولد و شهادت و ... دارید از طریق این لینک می توانید اطلاعات خود را ارسال کنید.