سامانه شهدای دیار سربداران تعداد شهدای دیار سربداران 2003 نفر

شهید محمد مهری

شناسه شهید : 402108

نـام پـــدر : علی

تاریـخ تولد : 1346/10/10

اصالت : داورزن - روستای مهر

سن : 20 سال

شغل : روحانی

مذهب : شیعه

تحصیلات : حوزوی

وضعیت در سازمان : بسیجی

مسئولیت : آرپی چی زن

تاریخ شــهادت : 1365/12/6

مــحل شـهادت : شلمچه

محل تدفین : داورزن -

پرینت مشخصات شهید
کلید واژه ها: #دو برادر#دو شهید

محمد چهارمين فرزند خانواده مهري است كه به سال 1346 در روستاي مهر چشم به جهان گشود و پس از گذراندن دوران طفوليت، تحصيلات ابتدايي را در دبستان روستا سپري كرد. در حس و حال سال‌هاي نوجواني و جواني بود كه با شهادت برادر طلبه اش در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل كه شش سال از او بزرگتر بود، مواجه شد. شوق ادامه راه برادر، او را بر آن داشت تا با علاقه پا به حوزه علميه گذاشته و درس و بحث را در مدرسه علميه سبزوار يعني همان مدرسه برادر شهيدش آغاز کند. سپس براي ادامه تحصيل به كاشان و پس از يكسال به مدرسه علميه ولي عصر(عج) در شهرستان خوانسار عزيمت كرد.
شور و شوق عزيمت جوانان به سوي جبهه و پيمان محمد با برادر شهيدش، او را بر آن داشت تا در مأموريتي 30 روزه به جبهه اعزام شود و اداي دين کند. محمد در دومين اعزامش در لباس مقدس طلبه بسيجي به آرزوي ديرينه و تعبير خوابي كه از برادر شهيدش ديده بود نائل شد و در ششم اسفند ماه سال 65 در عمليات كربلاي 5 و در منطقه شلمچه عاشقانه شربت شهادت را نوشيد.

اطلاعات مندرج برگرفته از اسناد و مدارک موجود در پرونده شهدا می باشد. لذا در صورت مغایرت و یا جهت تکمیل تر شدن اطلاعات آن، چنانچه عکس، نوشته، خاطره، اسناد تولد و شهادت و ... دارید از طریق این لینک می توانید اطلاعات خود را ارسال کنید.