سامانه شهدای دیار سربداران تعداد شهدای دیار سربداران 2003 نفر

شهید اکبر اسمعیل آبادی

شناسه شهید : 401068

نـام پـــدر : غلام حسین

تاریـخ تولد : 1329/3/2

اصالت : جوین - روستای اسماعیل آباد

سن : 33 سال

شغل : میوه فروش سیار

مذهب : شیعه

تاهل : متاهل

تعداد فرزندان : 3

تحصیلات : ششم ابتدایی

وضعیت در سازمان : بسیجی

مسئولیت : امدادرسان

تاریخ شــهادت : 1362/5/17

مــحل شـهادت : مهران

عملیات منجر به شهادت : والفجر3

محل تدفین : سبزوار - شهر سبزوار - گلزار مطهر شهدا قطعه اصلی ردیف1 شماره 2

پرینت مشخصات شهید

شهید اکبر اسمعیل آبادی فرزند غلام حسین در سال 1329 در روستای اسماعیل آباد از توابع شهرستان جوین بدنیا آمد. تا کلاس ششم نظام قدیم در همان منطقه درس خواند و سپس ترک تحصیل نمود و به کار کشاورزی پرداخت. او به همراه خانواده اش تا سال 1358 در روستا زندگی کردند و سپس به شهر سبزوار عزیمت کرد و در شهر به میوه فروشی سیار پرداخت. جوانی بسیار متین و باوقار بود. کمتر عصبانی می شد و سعی می کرد با رفتارهایش دیگران از دست او ناراحت نشوند. با پدر و مادر با احترام رفتار می‌کرد و در امورات خانه به آن ها کمک و رسیدگی می کرد. اهل نماز و روزه بود. به ائمه اطهار (ع) علاقه زیادی داشت و در مراسمات این عزیزان حضور فعال داشت. در دعاها و زیارت عاشورا شرکت می کرد. در مجالس عزاداری ائمه (ع) بالاخص امام حسین (ع) و در ایام محرم در هیئت های زنجیر و سینه زنی حضور داشت.
قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در راهپیمایی‌ها و تظاهرات مردمی شرکت می‌کرد. اکبر در سنین جوانی ازدواج کرد، که ثمره این ازدواج 3 فرزند می باشد. با شروع جنگ تحمیلی از طریق بسیج و داوطلبانه به رزمندگان اسلام پیوست. در جبهه مسئولیتش امدادرسان لشکر 5 نصر بود. ایشان سرانجام پس از ماهها خدمت صادقانه در تاریخ 1362/5/17 در منطقه مهران و در جریان عملیات والفجر 3 بر اثر اصابت ترکش به پای چپش و قطع آن به فیض شهادت نائل آمد. پیکر پاک و مطهر ایشان پس از تشییع باشکوه، در گلزار شهدای شهر سبزوار به خاک سپرده شد.

اطلاعات مندرج برگرفته از اسناد و مدارک موجود در پرونده شهدا می باشد. لذا در صورت مغایرت و یا جهت تکمیل تر شدن اطلاعات آن، چنانچه عکس، نوشته، خاطره، اسناد تولد و شهادت و ... دارید از طریق این لینک می توانید اطلاعات خود را ارسال کنید.