سامانه شهدای دیار سربداران تعداد شهدای دیار سربداران 2003 نفر

شهید علی رضا استیری

شناسه شهید : 401057

نـام پـــدر : حسین

تاریـخ تولد : 1339/1/1

اصالت : سبزوار - روستای استیر

سن : 25 سال

شغل : پاسدار

مذهب : شیعه

تاهل : متاهل

تعداد فرزندان : 3

تحصیلات : پنجم ابتدایی

وضعیت در سازمان : پاسدار

مسئولیت : فرمانده گروهان

تاریخ شــهادت : 1363/12/22

مــحل شـهادت : جزیره مجنون

عملیات منجر به شهادت : بدر

محل تدفین : سبزوار - شهر سبزوار - گلزار مطهر شهدا قطعه شمال غربی ردیف5 شماره 5

پرینت مشخصات شهید

شهید علی رضا استیری فرزند حسین در سال 1339 در شهر تهران بدنیا آمد. دوران تحصیلات خود را تا پایان مقطع ابتدایی در آنجا گذراند. پس از ترک تحصیل در حرفه قالیبافی مشغول شد و در این حرفه استادکار شد. او در سن 16 سالگی و در دوره نوجوانی به شهر سبزوار بازگشت. جوانی مومن، مقید و متعهد بود. صداقت و راستگویی از ویژگی های بارز اخلاقی او بود. بسیار متین و باوقار بود. در برابر مشکلات و سختی ها صبر و شکیبایی زیادی داشت. همواره با پدر و مادر خود با احترام رفتار می‌کرد. شیفته ائمه اطهار (ع) بود و در مراسمات این بزرگواران حضور فعال داشت. در دعاهای کمیل، توسل و زیارت عاشورا شرکت می کرد. شیفته حضرت امام بود و اطاعت از فرامین ایشان را بر خود واجب می دانست. قبل از پیروی انقلاب در تظاهرات مردمی علیه رژیم شاه شرکت می کرد.
پس از پیروزی انقلاب نیز ارتباط خود را با نهادهای انقلابی بیشتر کرد . در پایگاه بسیج نقش فعالی را ایفا می نمود. علی رضا در سن 18 سالگی ازدواج کرد و بلافاصله به خدمت سربازی رفت. بعد از اتمام خدمت سربازی و پیروزی انقلاب به عضویت رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و تا موقع شهادت بارها به جبهه های نور علیه ظلمت اعزام شد. مسئولیتش در جبهه فرمانده گروهان بود. ایشان سرانجام پس از ماهها خدمت صادقانه در تاریخ 1363/12/22 در منطقه جزیره مجنون و در جریان عملیات بدر بر اثر جراحات جنگی وارده به فیض شهادت نائل آمد. پیکر پاک و مطهر ایشان پس از تشییع باشکوه، در گلزار شهدای شهر سبزوار به خاک سپرده شد.

اطلاعات مندرج برگرفته از اسناد و مدارک موجود در پرونده شهدا می باشد. لذا در صورت مغایرت و یا جهت تکمیل تر شدن اطلاعات آن، چنانچه عکس، نوشته، خاطره، اسناد تولد و شهادت و ... دارید از طریق این لینک می توانید اطلاعات خود را ارسال کنید.