سامانه شهدای دیار سربداران تعداد شهدای دیار سربداران 2003 نفر

شهید عباس علی ابویسانی

شناسه شهید : 401028

نـام پـــدر : غلام حسین

تاریـخ تولد : 1340/7/1

اصالت : جغتای - روستای ابویسان

سن : 26 سال

شغل : پاسدار

مذهب : شیعه

تاهل : متاهل

تعداد فرزندان : 2

تحصیلات : سیکل

وضعیت در سازمان : پاسدار

مسئولیت : رزمنده

تاریخ شــهادت : 1366/8/12

مــحل شـهادت : جزیره مجنون

محل تدفین : جغتای - روستای ابویسان - گلزار مطهر شهدا

پرینت مشخصات شهید

شهید عباسعلی ابویسانی فرزند غلامحسین در سال 1340 در روستای ابویسان از توابع شهرستان جغتای چشم به جهان گشود. تا مقطع سوم راهنمایی تحصیل کرد. یک سال پس از اتمام خدمت سربازی در سپاه مشغول به کار شده و با دختر عموی خود ازدواج کرد که حاصل این ازدواج دو فرزند بود.
ایشان آراسته به فضایل اخلاقی همچون صبر، غیرت، خوش رویی، عطوفت، فروتنی و ساده زیستی بود که این ساده زیستی در مراسم عروسیشان کاملاً هویدا بود. همواره به یتیمان محبت می کردند، حتی یتیمان قاچاقچیانی که اعدام شده بودند. او همچنین فردی ساکت بود و به وقت حرف زدن، آرام و دقیق سخن می گفتند به طوری که کلامشان دیگران را جذب خود می کرد. به قرائت قرآن اهمیت می داد و بر وفای به عهد استوار بود. شجاع و دلیر بود و ارادت خاصی به امام‌(ره) داشت و فرد ولایت پذیری بود. وی مانند تمام شهدا قلبش پر از شوق شهادت بود و روحیه شهادت طلبی با جانش عجین شده بود. بین رفقا از محبوبیت بالایی برخوردار بود و اوقاتی که ایشان کنار دوستان نبود، جای خالی او را حس می کردند. در مواجهه با اعمال اشتباه و غیر منطقی امر به معروف و نهی از منکر می کردند و در سختی ها توکل بالایی به خداوند داشتند. پایبند به مشورت در کارها و اطاعت از ولی امر بودند. او از طریق سپاه به جبهه های حق علیه باطل اعزام گردیدند و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۸/۱۲ بر اثر اصابت ترکش به شکم، کتف و پهلو در جزیره مجنون به درجه رفیع شهادت نائل گشت. پیکر مطهرش بعد از تشییع با شکوهی در زادگاهش به خاک سپرده شد.

اطلاعات مندرج برگرفته از اسناد و مدارک موجود در پرونده شهدا می باشد. لذا در صورت مغایرت و یا جهت تکمیل تر شدن اطلاعات آن، چنانچه عکس، نوشته، خاطره، اسناد تولد و شهادت و ... دارید از طریق این لینک می توانید اطلاعات خود را ارسال کنید.