سامانه شهدای دیار سربداران تعداد شهدای دیار سربداران 2003 نفر

شهید حجی محمد ابراهیمی عارفی

شناسه شهید : 401026

نـام پـــدر : ابراهیم

تاریـخ تولد : 1347/1/1

اصالت : ششتمد - روستای برازق

سن : 18 سال

شغل : قالیباف

مذهب : شیعه

تاهل : مجرد

تحصیلات : ابتدایی

وضعیت در سازمان : بسیجی

مسئولیت : رزمنده

تاریخ شــهادت : 1365/2/31

مــحل شـهادت : حاج عمران

عملیات منجر به شهادت : کربلای2

محل تدفین : ششتمد - روستای برازق - گلزار مطهر شهدا

پرینت مشخصات شهید

شهید حجی محمد ابراهیمی عارفی فرزند ابراهیم در سال ۱۳۴۷ در روستای برازق از توابع شهرستان ششتمد سبزوار چشم به جهان گشود. او شبانه درس می خوانند وروزها به قالیبافی وخشت مالی مشغول بود که توانست در سطح ابتدایی یاد بگیرد . بیشتر اوقات فراغت خود را در مسجد وبسیج می گذراند صدایی خوبی داشت ونوحه خوان وروضه خوان خوبی شده بود به ورزش مخصوصاً فوتبال علاقه داشت. جوانی با وقار وبا غیرت بود و به والدین خود احترام می گذاشت و بدون مشورت با آنها کاری نمی کرد. بسیار قانع بودوهمه چیز را برای خواهرانش می خواست. سختی ها و مشکلات او را بزرگ مردی ساخته بودواو را صبور ومقاوم کرده بود. خدا شناس وبا ایمان بود و در انجام واجبات و فرائض دینی خصوصاً نماز و روزه دقیق بود. بسیار به مسجد می رفت و در نمازهای جماعت شرکت می کردو به خواندن قرآن علاقمند بود. ودر مراسم دعای کمیل وتوسل شرکت فعال داشت به اهل بیت عصمت(ع) عشق می ورزید. در مراسم و مجالس مذهبی و محافل سوگواری حضرت سیدالشهدا (ع) نوحه وروضه خوانی می کرد.
از طریق بسیج راهی جبهه های حق علیه باطل شد و سرانجام در جریان عملیات کربلای ۲ در منطقه حاج عمران در تاریخ ۱۳۶۵/۰۲/۳۱ مفقود و به فیض شهادت نائل آمد. پیکر پاک و مطهرش در زادگاهش به خاک سپرده شد.

اطلاعات مندرج برگرفته از اسناد و مدارک موجود در پرونده شهدا می باشد. لذا در صورت مغایرت و یا جهت تکمیل تر شدن اطلاعات آن، چنانچه عکس، نوشته، خاطره، اسناد تولد و شهادت و ... دارید از طریق این لینک می توانید اطلاعات خود را ارسال کنید.