سامانه شهدای دیار سربداران تعداد شهدای دیار سربداران 2003 نفر

شهید محمد ابراهیمی

شناسه شهید : 401025

نـام پـــدر : محمدحسین

تاریـخ تولد : 1342/1/1

اصالت : ششتمد - روستای کلاته تیرکمان

سن : 23 سال

شغل : کشاورز

مذهب : شیعه

تاهل : مجرد

تحصیلات : ابتدایی

وضعیت در سازمان : سرباز

مسئولیت : پیاده

تاریخ شــهادت : 1365/2/25

مــحل شـهادت : سومار

محل تدفین : ششتمد - روستای کلاته تیرکمان - گلزار مطهر شهدا

پرینت مشخصات شهید

شهید محمد ابراهیمی فرزند محمدحسین در سال 1342 در روستای کلاته تیرکمان از توابع شهرستان ششتمد چشم به جهان گشود. تحصیلات دوره ابتدایی را به صورت شبانه در روستای زادگاهش سپری کرد. رابطه بسیار خوب با معلمان داشت و با علاقه زیادی که به تحصیل داشت، اما برای کمک به معیشت خانواده مجبور به ترک تحصیل شد و به شغل کشاورزی، دامداری و قالی بافی پرداخت. علاقه او به تحصیل باعث شد، در مکتب همچنان به قرائت قرآن و یادگیری آن بپردازد. اوقات فراغت خود را به مطالعه کتاب و قرائت قرآن می گذراند. جوانی آرام و ساکت بود و رفتار بسیار خوب با دیگران داشت. کسب روزی حلال برایش بسیار اهمیت داشت. به والدین خود احترام می گذاشت و در کارهای کشاورزی و دامداری به آنها کمک می کرد.
به صله رحم اهمیت می داد. در انجام واجبات و فرائض دینی خصوصاً نماز و روزه دقیق بود. بسیار به مسجد می رفت و در ساخت مسجد کمک می کرد. به اهل بیت عصمت(ع) عشق می ورزید. در مراسم و مجالس مذهبی و محافل سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع) تعزیه خوانی می کرد. در مراسم دعای کمیل و توسل شرکت می کرد و در پایگاه بسیج حضور فعال داشت. اعتقادات بسیار قوی داشت و از شنیدن شایعات عصبانی می شد. در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی در تظاهرات و راهپیمایی های مردمی علیه رژیم ستم شاهی شرکت می کرد. به روحانیت خصوصاً حضرت امام(ره) علاقه داشت. از طریق ارتش به عنوان سرباز به جبهه های حق علیه باطل شتافت و سرانجام در تاریخ 1365/02/25 در منطقه سومار در حال نگهبانی، بر اثر اصابت تیر به سربه فیض شهادت نائل آمد. پیکر پاک و مطهرش پس از تشییع، در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپرده شد.

اطلاعات مندرج برگرفته از اسناد و مدارک موجود در پرونده شهدا می باشد. لذا در صورت مغایرت و یا جهت تکمیل تر شدن اطلاعات آن، چنانچه عکس، نوشته، خاطره، اسناد تولد و شهادت و ... دارید از طریق این لینک می توانید اطلاعات خود را ارسال کنید.