سامانه شهدای دیار سربداران تعداد شهدای دیار سربداران 2003 نفر

شهید عباس آزادمنجیری

شناسه شهید : 401012

نـام پـــدر : حسن

تاریـخ تولد : 1347/7/10

اصالت : سبزوار - روستای آزادمنجیر

سن : 19 سال

شغل : بنا

مذهب : شیعه

تاهل : مجرد

تحصیلات : مقدماتی نهضت سوادآموزی

وضعیت در سازمان : سرباز

مسئولیت : پیاده

تاریخ شــهادت : 1366/7/3

مــحل شـهادت : شلمچه

عملیات منجر به شهادت : پدافندی

محل تدفین : سبزوار - روستای آزادمنجیر - گلزار مطهر شهدا

پرینت مشخصات شهید

شهید عباس آزاد منجیری فرزند حسن در سال1347 در روستای آزادمنجیر از توابع شهرستان سبزوار چشم به جهان گشود. تحصیلاتش را در نهضت سواد آموزی زادگاهش گذراند. اوقات فراغت خود را به پدر و مادر کمک می کرد و علاقه زیادی به فعالیت های فرهنگی مسجد داشت. برای کمک به معیشت خانواده، به شغل بنایی و کشاورزی مشغول شد و مدتی به شهر تهران رفت و به شغل کاشی کاری پرداخت. از همان کودکی بسیار ساده پوش، شجاع و مهربان و خنده رو بود. صبور بود و اصلاً عصبانی نمی شد و در برابر افراد ضد انقلاب با آرامش با آنها صحبت می کرد. دوستان انقلابی زیادی داشت. راستگو و خوش برخورد بود. به پدر و مادر خود احترام می گذاشت و اهل صله رحم بود، به رعایت حجاب تاکید بسیار داشت. به ائمه اطهار و اهل بیت عشق می ورزید. در مراسمات و مجالس سوگواری امام حسین(ع) شرکت می کرد و ایام محرم لباس سیاه می پوشید. مقید به انجام فرائض دینی و نماز شب بود. قبل از انقلاب در تظاهرات و راهپیمایی علیه رژیم پهلوی حضور فعال داشت. دوستار امام و انقلاب بود و در پخش اعلامیه های حضرت امام تلاش می کرد.
از طریق سپاه و با عضویت سرباز به جبهه های حق علیه باطل اعزام شد و سرانجام در منطقه شلمچه در تاریخ 1366/07/03 بر اثر اصابت ترکش به سینه به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر مطهر شهید پس از تشیع باشکوهی در زادگاهش به خاک سپرده شد.

اطلاعات مندرج برگرفته از اسناد و مدارک موجود در پرونده شهدا می باشد. لذا در صورت مغایرت و یا جهت تکمیل تر شدن اطلاعات آن، چنانچه عکس، نوشته، خاطره، اسناد تولد و شهادت و ... دارید از طریق این لینک می توانید اطلاعات خود را ارسال کنید.